zakątek


Wielkanoc 2020

2020 Easter card

W tym niezwykle wyjątkowym, tak nietypowym w tym roku czasie, kiedy przychodzi nam świętować Wielkanoc w rozłące z naszymi bliskimi, życzę Wam wszystkim życzliwym moim poczynaniom w prawelewe art studio byście uświadomili sobie kojącą prawdę, o której napisałam w tegorocznym wpisie z życzeniami:

Wielkanoc to czas, kiedy przypominamy sobie samym to, że dobro w końcu zawsze zwycięża zło, że nie ma początku bez końca i że jeżeli coś się kończy, to nowe zaraz się rozpocznie.

Uwaąjcie na siebie, bądźcie zdrowi i pamiętajcie o tym, żeby sobie wzajemnie pomgać.

~ Cathliin


Boże Narodzenie 2018

Christmas card 2018 

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i błogosławionego nowego roku.

~ Cathliin


Boże Narodzenie 2016

Christmas-card_prawelewe_2016

Radosnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.

~ Cathliin


Boże Narodzenie 2015

Kartka Bożonarodzeniowa 2016

Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślnego Nowego Roku 2016 życzę Wam wszystkim, którzy tutaj zaglądacie. Wszystkiego dobrego i do siego roku.

~ Cathliin


polski zakątek w prawelewe

Z radością ogłaszam Wam, wiernym przyjaciołom mojego artystycznego studia prawelewe i mojej działalności w obszarze dziewiarskim, powrót do polskojęzycznej części strony prawelewe.pl. Dziękuję Wam za wsparcie. Zakątek to miejsce, w którym znajdziecie zarówno nowinki z mojego studia, jak też tłumaczenia i wyjaśnienia dotyczące elementów tej strony.

Życzę Wam owocnego korzystania z zakątka, jak również wszystkich materiałów, które są do Waszej dyspozycji na tej stronie.

Miłego oczkowania!
~ Cathliin


 jak korzystać ze słownika prawelewe?

Dawno temu zamarzyło mi się zebranie wszystkich terminów dziewiarskich, jakich w codziennym oczkowaniu używam i stworzenie tabeli, w której będą one wypisane w języku polskim oraz angielskim, zarówno w formie skrótów, jak i opisu. Chciałam też, żeby tabela słownikowa była wzbogacona o linki do odpowiednich lekcji filmowych, w których pokazuję i wyjaśniem niektóre techniki.

Tak powstał słownik, który rozrasta się w miarę możliwości czasowych. O te pozostałe możliwości, związane z materiałami i tematami do opisywania nie martwię się w ogóle, bo nowych terminów przybywa, jak grzybów po deszczu, a techniki wykorzystywane we współczesnym dziewiarstwie ręcznym są wciąż rozwijane.

Strona ze słownikiem to dictionary i w tym wpisie przekażę Wam to, co jest zawarte w opisie tej strony tak, żeby każdy mógł do woli korzystać z moich tłumaczeń. Zatem:

tabela składa się z kilku kolumn- polski skrót, wytłumaczenie skrótu po polsku, link do lekcji filmowej (jeżeli takową nagrałam), angielski skrót i wytłumaczenie po angielsku. Zawartość każdej z tych kolumn można ułożyć w porządku alfabetycznym. W tym celu należy kliknąć znaczki trójkątów w odpowiedniej kolumnie w nagłówku tabeli. Sortowanie w jednej kolumnie, automatycznie ułoży odpowiednio zawartość pozostałych kolumn.

W polu SEARCH (czyli SZUKAJ) przy prawym górnym rogu tabeli można wpisać dowolny wyraz lub jego fragment i cała tabela słownika zostanie przefiltrowana w porszukiwaniu wpisanej frazy. Ta funkcja działa również ze skrótami w obu językach. Żeby wyświetlić wszystkie terminy, wystarczy wyczyścić pole SEARCH.

Ten zbiór jest wciąż aktualizowany i prawdopodobnie nigdy nie zostanie uznany za skończony, ponieważ ciągle pojawiają się nowe terminy i nowe techniki. Niektóre słowa i skróty są też różnie rozumiane i różnie tłumaczone w zależności od kraju czy kontynentu, dlatego część terminów polskich może być tłumaczona inaczej przez inne osoby i proszę wziąć to pod uwagę- ile oczkujących, tyle interpretacji. W tej tabeli zamieściłam jednak sformułowania, których używam w swoich wzorach, żeby każdy, kto pracuje na bazie moich instrukcji miał możliwość odwołania się do informacji, które zamieściłam w tym słowniku.

W kwestiach formalnych, te materiały są przeznaczone do prywatnego i niekomeryjnego wykorzystania przez Was. Proszę o niekopiowanie tego słownika do swoich stron i bloków. Kiedy korzystacie z moich materiałów proszę podać link do prawelewe.pl oraz autorkę, czyli Cathliin.

Mam nadzieję, że słownik dziewiarski będzie Wam służył. Postaram się dodać kolejne terminy wkrótce.

Miłego oczkowania!
~ Cathliin


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.